Kategorie:
Nezařazené

Zapojení podnikatelů do třídění odpadu

Město Cheb chce zapojit místní podnikatele do třídění odpadu. Naprostá většina z nich totiž nemá smlouvy o likvidaci tříděného odpadu, což by podle legislativy mít měli. Město tak přichází o statisíce, možná i miliony ročně, uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

„Nechali jsme si na rejstříku živností prověřit, kolik vlastně živností v Chebu je a kolik je zapojeno do systému třídění odpadu. Alarmující je, že jsme zjistili, že z 1800 podnikatelských subjektů je do svozu tříděného odpadu zapojeno jen asi 400 subjektů,“ popsal Jalovec.

Město podle něj začne podnikatele nejprve oslovovat a upozorňovat je na povinnost mít zajištěný svoz tříděného odpadu. A nabídne jim zapojení do městského systému. Podnikatelé si ale mohou sami zvolit, jakým způsobem budou tříděný odpad likvidovat. Musí ale prokázat, že to mají smluvně zajištěno.

Teprve pokud nenastane náprava, začne město neplnění zákonných podmínek pokutovat. Sankce mohou dosáhnout až stovek tisíc korun. U nejmenších provozoven stojí zapojení do městského systému od 1200 korun za rok.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *