Kategorie:
Nezařazené

Žaloby v Pražských službách

Devět lidí bylo obžalováno kvůli údajným machinacím se zakázkami firmy Pražské služby (PSAS). Jedním z obžalovaných je údajně i bývalý obchodní ředitel firmy Tomáš Kolinger.

PSAS zadávaly podle vyšetřovatelů v době, kdy byl ve vedení firmy Kolinger, nevýhodné zakázky. Kolinger údajně založil několik společností, do jejichž vedení dosadil své příbuzné a známé. Právě tyto firmy pak zakázky od PSAS získaly a poté si na splnění prací najaly jiné společnosti za nižší ceny. Jednou z firem, které Kolinger skrytě ovládal, byl podle policie Ekolion. Od PSAS získal například zakázku na zpracování plastového odpadu. Ekolion vedla Kolingerova švagrová Kateřina Korbelíková, která je také mezi obžalovanými.

Jeden z obžalovaných se dopustil trestného činu zneužití informace a postavení v obchodním styku, řekl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Ostatní obžalovaní podle něj spáchali stejný čin ve formě pomoci. Podezřelým hrozí až deset let vězení.

Nehospodárné nakládání s penězi v PSAS odhalil podle ČT v roce 2012 hloubkový audit společnosti Deloitte Advisory. Následně PSAS ukončily spolupráci s Ekolionem. V březnu 2013 pak byl Kolinger odvolán na návrh představenstva z funkce, v roce 2014 byl přímo v sídle PSAS zatčen.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *