Vysoké Mýto od příštího roku změní systém svozu odpadu

Vysoké Mýto od příštího roku změní systém svozu komunálního odpadu. Lidé v rodinných domech budou moci získat nádoby na třídění plastů a papíru, které budou technické služby vyvážet, podobné tu bude u bytových domů. Frekvence svozu popelnic se od dubna sníží z týdenní na čtrnáctidenní, vyvážet se budou pouze ty, které nebudou obsahovat vytříditelný odpad. Cílem je snížit množství odpadu ukládaného na skládku, což bude v budoucnu stále nákladnější, řekl starosta František Jiraský (Nestraníci).

Lidé si také budou muset na popelnice koupit samolepky potvrzující zaplacení poplatku za odpad. Dosud tomu tak nebylo, radnice poplatky vyměřovala podle přihlášených obyvatel a někdy je musela vymáhat. Nově popeláři popelnici bez samolepky nevyvezou. Nově budou po městě rozmístěny také další kontejnery na sběr kovů.

Město si už takzvané třídění od prahu domu vyzkoušelo v místních částech Lhůta, Knířov, Limerky a Vinice. Podle vedoucí odboru životního prostředí Veroniky Richtrové se díky tomu vytřídilo o 28 procent více papíru a až o 20 procent více plastů.

Nový systém se promítne o do vyšších poplatků za komunální odpad. V současnosti lidé platí 520 korun ročně na osobu, jak tomu bude od příštího roku, se radnice dosud nerozhodla.

(ČTK)

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *