Uzávěrka soutěže na zvládání změn klimatu se posouvá na konec dubna, přihlášených je 24 projektů

V soutěži uskutečněných projektů pomáhajících přizpůsobit města, domy a krajinu změnám klimatu je zatím 24 přihlášek, přihlášený je například i takzvaný Plusový dům Chimney v Brně. Organizátoři kvůli pandemii prodloužili termín možnosti podání přihlášek projektů o měsíc. Za pořadatelskou Nadaci Partnerství to uvedl David Kopecký.

„Prozatím je rozpracováno čtyřiadvacet přihlášek. Posunutím termínu chceme motivovat ty, které v posledních týdnech zavalily jiné starosti. Koronavirová krize totiž dříve nebo později pomine, s tou klimatickou se bude muset potýkat ještě i generace našich dětí,“ uvedl za nadaci Martin Ander.

Technologická nebo přírodě blízká řešení mohou do soutěže hlásit vlastníci, investoři, projektanti nebo zhotovitelé na www.adapterraawards.cz. Tipy na příklady dobré praxe ze svého okolí však může prostřednictvím webu posílat kdokoli. „Všechny kvalitní projekty, které projdou hodnocením odbornou porotou, následně zveřejníme v internetové databázi, která slouží jako živá inspirace obcím, investorům, ale třeba i domácím kutilům,“ uvedl už dříve Ander.

V loňské soutěžní premiéře lidé přihlásili 24 projektů. Pro nejsympatičtější z nich, Josefovské ptačí louky, hlasovalo přes 4000 lidí. Ve veřejném on-line hlasování mohou lidé i letos znovu vybrat ten svůj nejsympatičtější, a to od začátku srpna do konce září.

(red)

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *