Unipetrol investoval do nové teplárny pro jednotku u Litvínova 1,2 miliardy Kč

Petrochemický holding Orlen Unipetrol má novou teplárnu pro etylenovou jednotku v areálu u Litvínova na Mostecku za 1,2 miliardy korun. Emise prachu klesnou o 50 procent a emise oxidů dusíku o 70 procent. Nová plynová kotelna nahradila dosavadní hnědouhelnou.

„Pokračujeme v rozvoji našich výrobních kapacit směrem ke zvyšování efektivnosti a snižování energetické a emisní náročnosti. Nová, moderní kotelna etylenové jednotky je toho dokladem. Má vyšší účinnost a její zprovoznění je dalším dílčím krokem na cestě k emisní neutralitě, které chceme dosáhnout nejpozději do roku 2050,“ uvedl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Kotelna je vybavena dvěma kotly, z nichž každý vyrobí až 105 tun vysokotlaké páry za hodinu. Mají zhruba o tři procenta vyšší účinnost než dosavadní teplárenský zdroj. Realizací investice ORLEN Unipetrol plní podle mluvčího požadavky české a unijní legislativy v oblasti ochrany ovzduší včetně zpřísněných emisních limitů pro velká spalovací zařízení vycházející z unijního dokumentu, který nyní nabyl účinnosti.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv.*

-čtk-

 

Foto: Orlen Unipetrol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *