Stavba obchvatů obcí u plánované spalovny by mohla začít v roce 2023

Stavba obchvatů obcí u plánovaného zařízení na energetické využití odpadů u Horních Počapel na Mělnicku by mohla začít v roce 2023. Nové silnice mají odvést dopravu související s plánovanou stavbou. Středočeský krajský úřad zveřejnil posudek vlivu jejich stavby na životní prostředí. Investorem stavby silnic bude Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje.

Do 12. dubna se k němu mohou vyjádřit obce, úřady i veřejnost, vyplývá z dokumentu na informačním portálu Cenia. Posudek představuje dvě varianty podoby obchvatů a popisuje několik možností jejich provedení. Tvořit je mají silnice druhé a třetí třídy. Konkrétně jde o obchvat Cítova, úpravu silnice mezi Cítovem a Brozánky, více než desetikilometrový obchvat Dolních Beřkovic a Horních Počapel včetně mimoúrovňového napojení na zařízení ZEVO a další. Varianta číslo dvě zasahuje i na území Ústeckého kraje.

Od roku 2030 bude nutné podle zákona zajistit likvidaci odpadu jiným způsobem než skládkováním, proto má vzniknout zařízení ZEVO, směřovat do něj bude komunální odpad především ze Středočeského kraje. Investorem stavby spalovny bude energetická firma ČEZ, zhotovitele chce vybrat do konce roku 2022. Samotná stavba za několik miliard korun potrvá zhruba dva až tři roky.*

-čtk-

Komentáře ke článku 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *