Růst průmyslové výroby v EU i v eurozóně v červenci zpomalil

Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v červenci proti předchozímu měsíci zvýšila o 4,1 procenta. Oznámil to statistický úřad Eurostat. Produkce se tak už třetí měsíc za sebou zotavovala z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Zůstala však výrazně pod úrovní z loňského července a její růst prudce zpomalil i proti červnu, kdy v EU dosáhl 9,6 procenta a v eurozóně 9,5 procenta.

Ve srovnání s loňským červencem vykázala průmyslová výroba v EU pokles o 7,3 procenta, v eurozóně se meziročně snížila o 7,7 procenta. Meziroční propad se tak zmírnil ve srovnání s červnem, kdy činil v EU 11,3 procenta a v eurozóně 12 procent.

Eurostat upozornil, že řada členských zemí EU v červenci přikročila k určitému uvolnění opatření proti šíření koronaviru.

Nejvýraznější meziroční pokles produkce v červenci vykázalo Dánsko, a to o 13,6 procenta. Za ním následovalo Německo s poklesem o 11,6 procenta. V České republice se průmyslová výroba meziročně snížila o pět procent, zatímco meziměsíčně o 5,7 procenta vzrostla.

(ČTK)

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *