Prostějov se ročně potýká s desítkami černých skládek

S vysokým počtem černých skládek se navzdory sběrnému dvoru a síti kontejnerů na tříděný odpad potýká radnice v Prostějově, která ročně řeší desítky případů ukládání odpadu na nepovolená místa. Díky kamerovému systému se však už daří zjišťovat původce černých skládek, řekla mluvčí radnice Jana Gáborová.

„Jen v letošním roce zjistili strážníci bezmála pět desítek případů černých skládek a zjistili původce. Přibylo také případů, kdy lidé odkládají odpad pouze ke kontejnerům místo toho, aby využili sběrné dvory. Jedná se zejména o papírové krabice, plasty, dokonce lednici. Odpad se zde hromadí a znečišťuje veřejné prostranství,“ uvedla Gáborová.

Upozornila, že ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za kterých fyzických osobám hrozí pokuta až 20 000 korun a firmám 100 000 korun. „Zjištěné přestupky jsou řešeny ve správním řízení,“ řekla.

Dění na místech s kontejnery v Prostějově monitoruje kamerový systém i mobilní kamery. Díky těmto záznamům se podařilo zjistit lidi podezřelé z těchto přestupků, dodala Gáborová.

(ČTK)*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *