Praha podpoří 174 projektů zlepšování životního prostředí

Hlavní město podpoří 174 projektů na zlepšování životního prostředí. Žadatelé o dotace si letos rozdělí 45 milionů korun. Peníze půjdou mimo jiné na veřejnou zeleň, ekologickou výchovu a vzdělávání nebo projekty týkající se adaptace na klimatickou změnu. Rozhodli o tom pražští zastupitelé na svém jednání, které se protáhlo ze črtvrtka 21. května do pátečních ranních hodin. Na magistrát dorazilo od 173 žadatelů 293 žádostí v celkové výši zhruba 106 milionů korun.

Úřad zaznamenal nejvyšší počet žádostí v ekologické výchově. Dorazilo jich 97 a město podpoří 54 z nich v celkové částce 11,4 milionu. Druhou nejpočetnější skupinou jsou projekty adaptace na klimatickou změnu, v níž město rozdělí 11,8 milionu korun mezi 38 projektů.

Peníze půjdou také na veřejnou zeleň, zelené učebny nebo ochranu životního prostředí. Podpořena bude výuka a vzdělávací programy pro školy, a to celkovou částkou 7,85 milionu korun.

Město část projektů vyřadilo také kvůli formálním pochybením. Z 293 podaných žádostí jich splňovalo všechny náležitosti 271.

Praha se v životním prostředí chce zaměřit mimo jiné na boj se suchem. Při něm chce budovat nádrže na zadržení vody, sázet stromy, opravovat rybníky a vodní toky a změnit druhové složení lesů a zeleně. Město mění způsob hospodaření na svých polích, která zmenšila na maximálně pětihektarová a nyní hledá zájemce, kteří na nich budou hospodařit podle pravidel ekologického zemědělství.*

(ČTK)

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *