Německo díky orkánu zvýšilo výrobu větrné energie

Kromě finančních škod a potíží v dopravě způsobil orkán Sabine v Německu také prudký růst výroby větrné energie. Její dodávky do elektrické sítě se v jednu chvílí vyšplhaly až na zhruba 43,7 gigawattu. Překonaly tak dosud rekordních 43,4 gigawattu. S odvoláním na mluvčí provozovatele přenosových sítí TenneT o tom informovala agentura DPA.

Podle výpočtů organizace Agora Energiewende větrná energie v období od nedělního do pondělního poledne pokrývala zhruba 60 % německé spotřeby elektřiny. Podíl veškeré elektřiny z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě přesáhl 75 %. V celém loňském roce přitom činil zhruba 43 %, píše DPA.

Podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů by měl i v budoucnosti dál růst. Německo hodlá do roku 2022 ukončit provoz jaderných elektráren a do roku 2038 zastavit výrobu elektrické energie z hnědého uhlí. Cílem vlády je, aby do roku 2030 měly obnovitelné zdroje na výrobě elektřiny v zemi podíl 65 %.  Německo se tak stane stane první zemí, která se zbaví energie z jádra i z uhlí. První elektrárna by měla být odstavena ještě letos. Německo je největším producentem hnědého uhlí na světě a uhelné regiony v Severním Porýní-Vestfálsku kdysi v Německu tvořily páteř těžkého průmyslu.*

(red)

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *