Kategorie:
Nezařazené

Nelegální nakládání s autovraky

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili dvě pokuty v celkové výši 260 tisíc korun dvěma subjektům, které si nelegálně předávaly autovraky a porušily zákon o odpadech.

První pokutu ve výši 160 tisíc korun dostala firma Goltze Investment za to, že v Okrouhlici provozovala sběr, výkup a zpracování autovraků, aniž by měla povolení krajského úřadu.  „V den kontroly v září 2018 našli na adrese provozovny inspektoři asi 250 autovraků bez registračních značek a v různém stavu. Byly tam shromažďovány, postupně rozebírány a náhradní díly z vraků nabízeny k prodeji,“  uvedl Jan Panský, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Havlíčkově Brodě.

Druhou pokutu ve výši 100 tisíc dostal podnikatel František Nohejl, který společnosti Goltze Investment některé autovraky předával ze svého zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů v Golčově Jeníkově. „Odpady však mohou být předávány pouze osobě, která je oprávněna k jejich převzetí, to společnost Goltze Investment nebyla,“ uvedl Panský. Inspektoři také zjistili, že podnikatel Nohejl ve svém zařízení nedodržoval provozní řád schválený krajským úřadem. „Nevedl evidenci materiálů a částí získaných z autovraků k opětovnému použití. Inspektorům dále nepředložil provozní deník, nebylo tedy doloženo ani zaznamenávání znehodnocení VIN kódů u jednotlivých zpracovávaných autovraků,“ doplnil Panský.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *