Některé městské části v Praze dezinfikují veřejná prostranství

Městské části v Praze začaly v souvislosti se šířením nového typu koronaviru dezinfikovat zábradlí, lavičky a další dotykové plochy na frekventovaných veřejných prostranstvích. Týká se to například Prahy 1, 3, 4, 5 a 6. Pražské služby do odvolání přestaly umisťovat velkoobjemové kontejnery, některé radnice je stále přistavují. Nefungují sběrné dvory a uzavřená je většina dětských hřišť.

V Praze 5 začala podle mluvčí Hany Saitzové dezinfekce veřejných prostranství v pondělí. „Jedná se především o místa s vyšší koncentrací osob a místa v okolí budov občanské vybavenosti, jako jsou polikliniky, úřady, zastávky MHD, pěší zóny, náměstí a podobně,“ uvedla. Dodala, že se čistí horkou párou a dezinfekčními prostředky pomocí postřikovačů.

Ode dneška podobné opatření zavedli také v Praze 3, kde začaly pravidelně dezinfekcí splachovat vybrané chodníky, schodiště či zábradlí v místech s větším pohybem lidí. Budou to dělat třikrát týdně, radnice také začala dezinfikovat lavičky a další mobiliář v zeleni. Už od minulého týdne zahájila intenzivní úklid a dezinfikování vybraných veřejných prostranství Praha 1. Týká se to míst, která jsou vystavena velkému znečištění, a také prostranství před nemocnicemi, poliklinikami a dalšími veřejnými budovami. Obdobným způsobem od tohoto týdne podle mluvčího Jiřího Bigase postupuje také Praha 4. Postřikem vody s příměsí dezinfekce ošetřuje zábradlí, označníky na zastávkách MHD či lavičky i šestá městské část, uvedl její mluvčí Ondřej Šrámek.

Vývoz odpadu funguje v Praze beze změn. Podle webu městské firmy Pražské služby, která většinu svozu zajišťuje, však bylo do odvolání uzavřeno všech 19 sběrných dvorů, které společnost provozuje. Nefunguje ani mobilní sběr nebezpečného odpadu, firma také pozastavila přistavování kontejnerů na objemný odpad. Kontejnery zajišťují kromě Pražských služeb také městské části, některé z nich službu provozují i nadále. To je i případ Prahy 5 nebo Prahy 8.*

(ČT, red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *