Kategorie:
Nezařazené

Místo plastových tašek používáme vlastní

Češi si do obchodů s potravinami začali opět častěji nosit vlastní tašky. Papírových tašek, které postupně nahrazují plastové, se prodává daleko méně než dříve igelitek.

Diskonty Lidl zrušily prodej plastových tašek na jedno použití v březnu 2017. „Po zrušení prodeje igelitových tašek se alternativních variant prodává daleko méně než tašek igelitových v předcházejících letech, což považujeme za pozitivní trend. Nejžádanější je papírová taška střední velikosti,“ uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Trend potvrzuje řetězec Tesco. „Podíl prodávaných tašek se postupem času stále snižuje a zákazníci si stále častěji nosí vlastní nákupní tašky k opakovatelnému použití,“ řekl mluvčí Václav Koukolíček.

Obchodní řetězce však stále hledají alternativu k mikrotenovým sáčkům na pečivo či zeleninu, třeba Makro místo nich zvažuje zavést plátěné sáčky. „V současné době problematiku analyzujeme a hledáme vhodné materiály, které by mohly igelitové sáčky nahradit. Na Slovensku testujeme od prosince užití plátěných sáčků, po vyhodnocení případně zavedeme i u nás,“ uvedla mluvčí Romana Nýdrle. Makro také nově od prosince nabízí tašku z recyklovaných PET lahví.

Zákaz bezplatného výdeje plastových tašek platí v návaznosti na předpisy EU už rok. Tenkých sáčků se ale změna nedotkla.*

FOTO: Fler.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *