Zlínský kraj vyzval firmu k doplnění dokumentace k procesu EIA u spalovny

Krajský úřad Zlínského kraje vyzval společnost Zásobování teplem Vsetín (ZTV) k doplnění dokumentace k posouzení vlivů záměru spalovny komunálního odpadu na životní prostředí EIA, sdělila mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Přestože ZTV již dříve odstoupilo od plánů vybudovat ve vsetínské části Ohrada zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO), chce dokončit proces posouzení vlivů záměru na životní prostředí EIA.

Firma to zdůvodnila tím, že v případě úspěšného ukončení procesu by její mateřská společnost MVV Energie CZ mohla získat garanci pro případné další obdobné investiční záměry v jiných městech.

Krajský úřad požaduje například dopracovat návrhy opatření k vyloučení nebo alespoň zmírnění negativních vlivů na obecně nebo zvláště chráněné části přírody. Požaduje také doplnit hodnocení vlivu zamýšleného záměru na Chráněnou krajinnou oblast Beskydy.

„Město Vsetín je účastníkem řízení, proto jsme tuto informaci od krajského úřadu obdrželi a byla dle zákona vyvěšena na úřední desce. Za vedení města musím opět konstatovat, že platí rozhodnutí rady a zastupitelstva, která jasně deklarují, že ZEVO na Ohradě odmítáme,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Proti výstavbě spalovny byla ve Vsetíně část veřejnosti, proti záměru vznikla i petice. Před více než rokem zamítli stavbu i zastupitelé města. Starosta tehdy uvedl, že spalovna může mít nezanedbatelná ekologická rizika a její výstavba na Ohradě nedaleko centra města je nevhodná.*

(ČTK)

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *