Glami: Zájem o módu z udržitelných materiálů v Česku loni vzrostl o 215 procent

V Česku loni meziročně vzrostl počet objednávek oblečení z udržitelných materiálů o 215 procent. Na Slovensku byl nárůst o 343 procent. Údaje vyplývají z interních dat vyhledávače módy Glami.cz. Za tzv. udržitelné materiály se považují například biobavlna, len, konopí, lyocell nebo recyklovaný polyester.

Podle dat Glami.cz loni nejvíce rostly objednávky oblečení z udržitelných materiálů v Rumunsku, a to o 420 procent. Následovalo Řecko, kde se množství těchto nákupů zvedlo oproti předloňsku o 352 procent, Slovensko s nárůstem o 343 procent je na třetím místě. Ve čtvrtém Maďarsku stoupla poptávka po módě z udržitelných materiálů o 257 procent. Česko je na pátém místě.

„Z našich interních analýz vyplývá, že i přes finanční nejistotu této doby považuje 49 procent manažerů v módní e-commerce udržitelnost za klíčový trend, který je na vzestupu, a to dokládají i čísla, která máme nyní k dispozici,“ uvedla Kristýna Rakovská, brand manažerka vyhledávače Glami.

Podle Rakovské roste zájem v Řecku a Rumunsku rychleji proto, že se v těchto zemích stalo téma udržitelnosti módy až v poslední době, kdežto například v Česku tento trend trvá již několik let. Rakovská pak dodala, že data z prvních čtyř měsíců letošního roku ukazují, že bude pokračovat i nadále.

Za udržitelné jsou považovány takové materiály, jejichž způsob výroby i následné využití představují menší zátěž pro životní prostředí. Takzvané udržitelné výrobky by pak měly být obnovitelné, recyklovatelné či alespoň energeticky využitelné.*

-čtk-

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *