Další re-use centrum otevřelo nově v Teplicích

Místo, kam mohou lidé nosit nepotřebné věci pro další využití, je v areálu sběrného dvora v Úprkově ulici. Smyslem re-use pointu je dát věcem druhou šanci a předcházet vzniku odpadů, řekl primátor města Hynek Hanza (ODS).

Zatím lidé mohou do re-use centra nosit drobné předměty z domácností, jako například nádobí nebo malé kusy nábytku, uvedl primátor. „Každý občan se sem může přijít podívat, jestli by se mu něco nehodilo a něco si vzít,“ dodal s tím, že služba je bezplatná.

Pilotní projekt zaplatila odpadářská společnost Marius Pedersen ze svého rozpočtu. „Veškerá obsluha a provoz sběrného dvoru je hrazená městem v rámci smlouvy o likvidaci odpadu,“ uvedl zaměstnanec firmy. Lidé mohou přinášet nebo odnášet věci z centra kdykoli v otevírací době sběrného dvora.

Zřídit re-use centrum má v plánu také Děčín, který ho chce využít i pro sociální služby jako obdobu nábytkové banky. „V rámci připravované zadávací dokumentace na sběrný dvůr, je re-use point zahrnut. Po zhotoviteli budeme chtít zřízení tohoto místa v rámci jeho sběrného dvoru. Poté, co bude město vlastnit vhodný prostor, případně sběrný dvůr, bude re-use point provozovat samo,“ řekla náměstkyně primátora Anna Lehká (Volba pro Děčín). Krajské město podle mluvčí Romany Macové otevření re-use centra vyhodnocuje a sbírá podklady z jiných měst.

-red, čtk-*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *