Čína nově likviduje odpad kontaminovaný koronavirem přímo v místě vzniku

Čínské ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo zavést řešení Sterilwave, které bylo vyvinuto společností Bertin Technologies ve spolupráci se společností CNIM Industrial Systems China a které je určeno k místnímu zpracování odpadu kontaminovaného koronavirem v nemocnicích v oblasti Wu-chan. Informovala o tom technologická společnost Utily, s. r. o.

Díky Sterilwave již není nutné odvážet nebezpečný odpad z nemocnic nákladními vozidly na vzdálená pracoviště určená k jeho dalšímu zpracování, čímž se významně omezuje riziko šíření nákazy. Tato zařízení umožňují rozemílání a sterilizování všech druhů nemocničního odpadu, který byl potenciálně kontaminován koronavirem, prostřednictvím úpravy pomocí mikrovlnného záření, a tedy i odstranění potřeby vyvážení tohoto odpadu mimo nemocnici, které představuje významné riziko vnější kontaminace.

Zpracovaný odpad, který je ze zařízení odebírán, je suchý, inertní a zcela neidentifikovatelný. Jeho objem je snížen o 85 % a snížení jeho hmotnosti činí 25 %. Po zpracování v zařízení Sterilwave lze s veškerým tímto odpadem nakládat jako s běžným komunálním odpadem nepředstavujícím biologické nebezpečí a ohrožení pro veřejné zdraví, uvádí společnost Utily.*

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *