Kategorie:
Nezařazené

Bezpečné nakládání s lithiovými bateriemi

Dne 20. 3. 2019 se poprvé v České republice uskutečnil seminář zaměřený na bezpečné nakládání s lithiovými bateriemi. Pořadateli semináře byly České sdružení výrobců přenosných baterií, České asociace oběhového hospodářství a ECOBAT a uskutečnil se jako doprovodný odborný program v rámci největšího elektrotechnického veletrhu Amper v Brně.

Semináře se účastnilo 42 zástupců zpracovatelů elektroodpadu a odborných firem, které se věnují servisní činnosti nebo repasování akumulátorů.

ECOBAT prezentoval závěry studie z prosince 2018 zaměřené na bezpečný sběr lithiových baterií, která byla zadána Ministerstvem životního prostředí. Účastníci semináře se tak mohli seznámit s metodickou pomůckou pro správnou aplikaci předpisu ADR ve vztahu k silniční přepravě lithiových baterií. Dále byla zveřejněna sada doporučení pro bezpečné skladování a manipulaci s lithiovými bateriemi. Vhodným doplněním byla zajímavá přednáška zahraničního hosta Hendrika Hendrickxe z belgické organizace Bebat, která je považována za nejvyspělejší kolektivní systém pro zpětný odběr baterií v Evropě. Ing. Trylč pak nastínil záměry Ministerstva životního prostředí v oblasti nové legislativy baterií a akumulátorů.*

Na snímku host Hendrik Hendrickx z organizace Bebat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *