ZNOVUVYUŽITÍ KOBERCŮ

Společnost Du Pont Automotive buduje v Kanadě nové zařízení, které bude recyklovat staré koberce. Toto pilotní zařízení bude pro recyklaci využívat proces amonolyzy, který lze je vhodný pro dva nejběžnější typy materiálů používaných při výrobě koberců, kterými jsou nylon 6 a nylon 6,6. Zařízení...

Společnost Du Pont Automotive buduje v Kanadě nové zařízení, které bude recyklovat staré koberce. Toto pilotní zařízení bude pro recyklaci využívat proces amonolyzy, který lze je vhodný pro dva nejběžnější typy materiálů používaných při výrobě koberců, kterými jsou nylon 6 a nylon 6,6.

Zařízení bude jako první na světě schopno chemickými postupy degradovat nylon 6,6, vyznačující se jinak mimořádnou chemickou odolností. Amonolyza rozloží tuto látku až na molekuly, na úroveň základních stavebních látek hmoty.

Díky chemickému způsobu recyklace bude možno využívat získané recyklované látky jako primární suroviny pro výrobu produktů na stejné nebo vyšší kvalitě. Zařízení má začít pracovat v polovině roku 2000.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *