Návrhy nových zákonů spějí do finiše

V příštích týdnech proběhne konferenční vypořádání nového zákona o odpadech i zákona o výrobcích s ukončenou životností.

Na kulatém stole k zákonu o odpadech, který dnes proběhl v Poslanecké sněmovně, oznámil Jaromír Manhart, ředitel odboru odpadů MŽP, že v příštím týdnu proběhne konferenční vypořádání připomínek k návrhu nového zákona o odpadech.

Je rozloženo do tří dnů. Dne 2. 5. se budou projednávat paragrafy 1-42 návrhu  (základní ustanovení, povinnosti při nakládání s odpady), v úterý 3. 5. přijdou na řadu paragrafy 43-79 (komunální odpad, povinnosti obce, nebezpečné odpady, vybrané druhy odpadů, evidence a ohlašování, POH, část poplatků), ve středu bude projednávána poslední část návrhu, tj. paragrafy 80-120, které zahrnují mj. poplatky za nakládání s odpady, část týkající se přestupků,  výkon veřejné správy).

V následujícím týdnu , tedy 9. – 11. 5. proběhne podobným způsobem konferenční projednávání k návrhu zákona o výrobcích s ukončenou životností, opět rozděleno do tří bloků.

Toto rozložení zvolilo ministerstvo, neboť k návrhům nových zákonů přišlo téměř 2000 připomínek. Do Legislativní rady vlády by zákony měly být odeslány koncem května.*

 

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *