Zajímá vás, jak lépe využívat přírodní zdroje?

Máte pocit, že s naším odpadovým hospodařením není všechno v pořádku a že skládky mohou být časovanou bombou? Pokud chcete získat odborné informace a bydlíte, pracujete nebo jinak působíte v Karlovarském, Ústeckém, případně Libereckém kraji, neměli byste si nenechat ujít mezinárodní Skládkový workshop Liberec – Žitava 2018, který se uskuteční na Technické univerzitě v Liberci ve dnech 15. a 16. listopadu 2018.

Nosnými tématy letošního workshopu jsou: konec skládkování komunálního odpadu, zakrytí a rekultivace stávajících skládek a výsypek.

Odborné přednášky se budou věnovat naléhavým tématům, jako je například likvidace speciálních odpadů, voda na skládkách a haldách, měřicí technika a testovací zařízení ke dlouhodobé kontrole skládek a testování jejich těsnosti nebo alternativní způsoby zakrytí výsypek. Na programu bude také evropské právo a jeho prosazování na národní úrovni Spolkové republiky Německo i České republiky.

Čeští, němečtí a další odborníci budou diskutovat mimo jiné o využití geotextilií a geosyntetických materiálů ve skládkovém hospodářství, představeny budou modely sanací odkališt a důlních vod a způsoby čištění skládkových výluhů kombinovanou membránovou technologií s použitím biologických systémů předčištění. Vašim dotazům, námětům a zkušenostem bude věnován prostor v rámci diskuzních částí programu.

Liberecká univerzita pořádá Skládkový workshop společně s Vysokou školou V Žitavě/Zhořelci letos již po čtrnácté. Akce se koná střídavě v Liberci nebo v Žitavě a je platformou pro odbornou diskuzi nad směrnicemi Evropské unie i nad konkrétními problémy spojenými s nakládáním s odpady a jejich dalším využitím, novými technologiemi a ochranou životního prostředí.

Účast na workshopu je pro lidi z programového území  (Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj) ZDARMA.

 

Přihlášky na workshop podávejte do 26. října e-mailem zaslaným na adresu: zedekl2007@gmail.com. Do předmětu prosím uveďte: ”Skládkový workshop Li-Zi 2018 – přihláška“.

Více informací včetně programu naleznete na adrese: http://skladky.tul.cz/skladky18/index.php/cs/index.html

 

Projekt podporuje Evropská unie prostřednictvím Programu spolupráce Česká republika- Svobodný stát Sasko 2014-2020 – číslo projektu 100246598.*

Komentáře ke článku 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *