Vítězové soutěže O křišťálovou popelnici

Na slavnostním večeru byly v rámci konference Odpady a obce oznámeny výsledky celostátní soutěže obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2014. Ceny předali zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, která je vyhlašovatelem soutěže.

V letošním XI. ročníku soutěže se na první příčce umístilo město Dvůr Králové nad Labem, které si odneslo putovní křišťálovou popelnici se svým jménem. Zástupcům města byl předán šek na 150 tisíc korun. Druhé místo získalo město Turnov, které obdrželo 100 tisíc korun, a třetí příčku obsadila obec Čejkovice. Šek pro ně měl hodnotu 70 tisíc korun. Obě obce byly odměněny také menšími křišťálovými popelnicemi.

 Co se hodnotí

V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků v oblasti nakládání s komunálním odpadem, komplexnosti hospodaření se všemi komunálními odpady v obci a také informování občanů o způsobech nakládání s jednotlivými druhy odpadů. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví a do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce, které jsou do tohoto systému zapojeny.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *