VÍTĚZI V LUHAČOVICÍCH

Na mezinárodním kongresu Odpady 2000, který se konal počátkem října v Luhačovicích, se stal nositelem Ceny Karla Velka Ing. Jaroslav Bachan z VUT Zlín za práci o solidifikaci a stabilizaci popílku, popela a odpadních solí ze spalovny průmyslových odpadů Emseko Zlín s využitím asfaltových emulzí z...

Na mezinárodním kongresu Odpady 2000, který se konal počátkem října v Luhačovicích, se stal nositelem Ceny Karla Velka Ing. Jaroslav Bachan z VUT Zlín za práci o solidifikaci a stabilizaci popílku, popela a odpadních solí ze spalovny průmyslových odpadů Emseko Zlín s využitím asfaltových emulzí z Paramo Pardubice. Na druhém místě se umístila Ing. Ivana Špirochová z VŠCHT Praha s prací o akumulaci těžkých kovů v rostlinách. Výsledky práce dokumentují účelnost fytoremediačních metod pro dekontaminaci prostředí znečištěného těžkými kovy.

Na třetím místě skončila RNDr. Jarmila Vrtílková z UJEP v Ústí nad Labem s prací na téma Systém nakládání s komunálním odpadem v 18 obcích Šluknovského výběžku (112 000 obyvatel).

Účastníci kongresu se také vyslovovali v anketě o nejlepší svozový vůz. První místo získala společnost Volvo Truck Czech Praha, za ním se umístily Fornál Kroměříž a Pražské služby.

V anketě o nejlepší svozovou nádobu vyhrála společnost SSI Schäfer Praha, na druhém místě Elkoplast CZ Zlín, třetí místo zůstalo neobsazeno. V soutěži o nejlepší zařízení na zpracování odpadu zvítězila firma PSP Engineering, Přerov, za ním se umístily společnosti Ponast Valašské Meziřící a Lux-PTZ Jablonné nad Ohří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *