Užitečnost recyklace PVC

Podle studie VinyLoop Eco-Footprint Study italské firmy VinyLoop činí při recyklaci PVC spotřeba energie na zpracování recyklátu pouze 46 % primární energie potřebné k výrobě PVC z etylenu a chloru. Potenciál globálního oteplování (Global Warming Potential, GWP) se přitom snižuje o 39 %. Jako...

Podle studie VinyLoop Eco-Footprint Study italské firmy VinyLoop činí při recyklaci PVC spotřeba energie na zpracování recyklátu pouze 46 % primární energie potřebné k výrobě PVC z etylenu a chloru. Potenciál globálního oteplování (Global Warming Potential, GWP) se přitom snižuje o 39 %. Jako příklad se udává, že zahradní hadice vyrobená z recyklovaného PVC (rPVC) VinyLoop šetří 20 % GWP proti hadici z primárního PVC. Recyklace chrání primární zdroje a brání i nežádoucímu spalování odpadu s PVC.


VinyLoop, jako společný podnik SolVin a francouzského SergeFerrari, recykluje PVC a vyrábí rPVC ve svém závodě ve Ferraře v Itálii. Tento výrobek má vysokou úroveň vlastností díky inovativnímu procesu recyklace, srovnatelnou s primárním PVC. Používá se mj. na zahradní hadice, střešní membrány a tunelové fólie.

Schéma recyklace PVC procesem VinyLoop.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *