Kategorie:
Nezařazené

Tři sta tun kovových obalů

Za dva roky, kdy jsou v pražských ulicích kontejnery na kovové obaly, lidé vytřídili 305 tun tohoto odpadu. Roční sběr dosahuje kolem 150 tun a toto číslo stabilní. Aktuálně je v hlavním městě 749 velkých kontejnerů o objemu 1100 litrů a 56 čtvrtinových nádob.

„Velké kontejnery standardně svážíme jednou za šest týdnů, nicméně na exponovaných místech svážíme jednou za čtyři, výjimečně za tři týdny. To samé platí i v případě menších nádob,“ uvedl mluvčí PSas Radim Mana. Vytříděný hliník mohou odběratelé využít pro výrobu nových nápojových plechovek. Zpracovává se také kovový šrot a kabely, které ale do kontejnerů na obaly nepatří. U kabelů je nutné odstranit obalové PVC.

Kontejnery jsou určené pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale patří do něj i prázdné konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Do nádob naopak nepatří obaly od deodorantů ve spreji, obaly od motorových olejů, benzinu, barev dalších chemických nebo nebezpečných látek, které by měly být likvidovány podle pokynů výrobce.

V zařízení na energetické využití odpadů v Praze Malešicích mají instalováno  zachytávání kovů magnetickými separátory. Ročně tak vytřídí  zhruba 5000 tun kovů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *