Kategorie:
Nezařazené

Systém evidence přepravy nebezpečných odpadů

Ohlašování přepravy nebezpečných odpadů bude od 1. 1. 2018 v souladu s § 40 zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, realizováno elektronickou formou, a to v samostatném modulu systému ISPOP zvaném SEPNO.

Modul SEPNO umožní uživatelům vyplnění a odeslání ohlašovacího listu přepravy nebezpečných odpadů prostřednictvím webového formuláře, jeho potvrzení a případné další akce v souladu s legislativou. K ohlášení přepravy není nutné využívat systémů 3. stran (tzn. komerční software), veškerá funkcionalita pro splnění povinnosti bude dostupná v modulu.

Pro ohlášení do SEPNO je nutné, aby byl subjekt registrován v ISPOP, registraci lze provádět již nyní – proces registrace najdete na portálu ISPOP (www.ispop.cz). Při spuštění SEPNO budou automaticky všechny subjekty ISPOP zavedeny také do systému SEPNO. Pro přihlášení do SEPNO budou platné přístupové údaje pro ISPOP.

Pro úpravu systémů 3. stran byl vydán datový standard, který popisuje datovou strukturu a obsah výkonu agendy přepravy nebezpečných odpadů.

Bližší informace o elektronické evidenci přepravy nebezpečných odpadů budou postupně uveřejňovány na portálu ISPOP a na portálu SEPNO (předpokládaný termín spuštění portálu je prosinec 2017).  Se svými dotazy se také můžete obracet na písemnou podporu EnviHELP.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *