Kategorie:
Nezařazené

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje zná vítěze

Soutěž, kterou již podruhé vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a odchodu, motivuje k netradičnímu využívání odpadů. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner předal v sídle Senátu ve Valdštejnském paláci ceny a diplomy vítězům druhého ročníku celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Soutěž byla letos rozšířena na sedm kategorií, zaměřených na výrobní podniky a stavební společnosti, obce a města, základní, střední a vysoké školy, a zapojilo se do ní 171 účastníků.

 

„Všichni účastníci jsou pro nás inspirací i zdrojem informací, co vše naše firmy, podnikatelé, obce a města, univerzity a školy v oblasti zdravého ekologického myšlení dokážou a čím se naše země může pochlubit. O naší soutěži se již v okolních státech ví a projevily o ni zájem firmy a školy ze Slovenska, Itálie, Nizozemska, Maďarska a Rumunska,“ uvedl náměstek pro řízení sekce průmyslu, podnikání a stavebnictví Eduard Muřický. „Věřím, že budete i nadále prosazovat myšlenky udržitelného využívání zdrojů a řídit se mottem této soutěže, které zní Dejme novou šanci druhotným surovinám,“ dodal.

V kategorii „Nejlepší výrobek z druhotné suroviny nebo s obsahem druhotné suroviny“ zvítězila společnost BRENS EUROPE, a. s., Plzeň s kolejovým absorbérem hluku s funkcí retence vody. V kategorii „Nejlepší projekt s využitím druhotných surovin ve stavebnictví“ zvítězila firma AZS 98, s. r. o., Plzeň s za využití asfaltového a betonového recyklátu jako náhrady za přírodní kamenivo. Za nejlepší projekt s využitím druhotných surovin v rámci veřejné zakázky získala vítězství obec Vysoké Pole za Envicentrum Pro krajinu.

V rámci slavnostního vyhlášení vítězů byl rovněž představen Katalog vítězných projektů, který mapuje ty nejlepší nápady účastníků této ekologické soutěže.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *