Kategorie:
Nezařazené

Recyklace + dopravní hřiště = Recykliště

Již podruhé se letos týmy strážníků Městské policie Brno aktivně zúčastnily úklidů v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Vyvrcholením úspěšné spolupráce s pořadateli úklidů je společná organizace prvního ročníku akce nazvané Recykliště, který proběhne třetí zářijový víkend, konkrétně v neděli 18. 9., na nově zrekonstruovaném dopravním hřišti Riviéra v Brně-Pisárkách (http://www.dopravnihristebrno.cz/).

Zváni jsou především juniorští návštěvníci, kteří se chtějí dovědět něco o mapování černých skládek a jejich úklidech, zpětném odběru vysloužilých elektrospotřebičů (přítomny budou se svými interaktivními stánky kolektivní systémy zpětného odběru Elektrowin a Ecobat), o systému sběru tříděného odpadu a sběrných střediscích ve městě Brně (za účasti společnosti SAKO) a  informacích o vesmírném odpadu (díky zástupcům brněnské Hvězdárny a planetária).

To, že organizátoři cílí na zvyšování povědomí o problematice odpadů u mladé generace, není náhoda. „Letos na jaře se nám podařilo zapojit do úklidů skoro 50 000 dětí a více než 340 škol. Osobně věřím, že když si děti samy uklidí nepořádek ve svém okolí,  již nikdy v budoucnu žádný odpad do přírody nevyhodí. Akce Recykliště je pokračováním osvětových aktivit směrem k mladší generaci, které hodláme do budoucna rozvíjet,“ sdělil organizátor akce Miroslav Kubásek.

Pro mladší i starší děti mají organizátoři nachystánu „recyklační“ soutěž o hodnotné ceny v podobě triček, vstupenek do ZOO, na hvězdárnu a odměna rozhodně nemine ty, kteří přinesou k odevzdání vysloužilé elektrospotřebiče či baterie. Po celý den bude k dispozici atraktivní dopravní hřiště s jeho zázemím a tahákem bude jistě i skákací hrad nebo možnost svezení na poníkovi v ZOOkoutku (možná přijde i lama… J.

Akci jsme také chtěli pojmout i jako poděkování pro organizátory letošních úklidových akcí z Brna a okolí, pro které máme nachystané odměny ve formě volných vstupenek do wellness centra a odpoledne předáme společně se zástupci firmy Canon ceny výhercům fotosoutěže z letošních úklidů. Na závěr pak proběhne zasazení prvního z 50 stromů, které plánujeme v městě Brně ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno u příležitosti premiéry filmu „Život stromů“ vysadit.“ dodal Kubásek.

Proto neváhejte, sbalte kola, odrážedla, kolečkové brusle, vysloužilé baterie či drobné elektrospotřebiče a vyrazte v neděli 18. září se svými ratolestmi na dopravní hřiště na Riviéru, nudit se určitě nebudete…*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *