Proběhly Výstavní dny SOME

Osmnáctý ročník Výstavních dnů SOME proběhl v areálu společnosti v Jindřichově Hradci na samém počátku února.

Pod záštitou významných institucí se zde po čtyři dny  setkávali odborníci, klienti i zájemci o zemědělskou, lesní i komunální techniku.  Společnost SOME  byla založena v roce 1995 a  prakticky od nuly bez podpory zahraničního kapitálu si vybudovala vlastní silné zázemí a svými aktivitami obchodně pokryla celou Českou republiku. Jak uvedl Ing. Bohdan Soukup, jeden ze dvou jednatelů společnosti SOME, obchodní strategie je postavena na kompletnosti nabídky ve všech třech hlavních oblastech techniky (zemědělství, lesnictví, komunální sféra).

Široký výstavní program zahrnoval sortiment firem více než dvaceti firem z celého světa, mimo jiné Komptech, Pöttinger, Pezzolato nebo Lamborghini. „Stroje a zařízení v našem  prodejním programu patří ve své kategorii ke špičce,“ upozornil druhý ze společníků SOME, Ing. Oldřich Šuhajek.

Vedle výstavního programu proběhly v areálu také  tři velké semináře: Zemědělství dnes a zítra, Ovocnářství dnes a zítra a Odpady dnes a zítra.

Na semináři k odpadovému hospodářství vystoupil například ředitel Odboru odpadů Ministerstva životního prostředí Jaromír Manhart, aby vůbec poprvé veřejně  podrobně prezentoval nový návrh zákona o dopadech, jež před několika dny vstoupil do mezirezortního připomínkové řízení.  Namísto současného zákona o odpadech připravuje MŽP zákony dva: do samostatného zákona bude vyňata problematika výrobků s ukončenou životností (zpětný odběr).

Podle harmonogramu, který prezentoval Jaromír Manhart, by měly návrhy obou zákonů vstoupit do legislativního procesu v druhé polovině tohoto roku tak, aby mohly být schváleny nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2017. Účinnost nové legislativy  pro odpadové hospodářství se předpokládá od 1. 1. 2018. (O návrhu zákona o dopadech přineseme podrobný článek v březnovém čísle časopisu Odpady.)

Další dva zástupci MŽP, Ing. Jan Maršák a Ing. Ladislav Trylč informovali o novém zákoně ke zpětnému odběru a o postoji České republiky k nedávno zveřejněnému balíčku legislativy pro přechod k odpadovému hospodářství.*

– jst –

 

 

Komentáře ke článku 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *