Kategorie:
Nezařazené

Potravinová sbírka byla úspěšná

Necelých 60 tun potravin a drogistického zboží darovali zákazníci v rámci prvního ročníku potravinové sbírky, kterou uspořádala společnost Kaufland ve spolupráci s Federací potravinových bank. Sbírka proběhla ve všech 129 prodejnách řetězce, kde mohli lidé nakoupit a následně darovat hlavně trvanlivé výrobky. Darované potraviny a drogistické zboží putují lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Nejvíce darovali zákazníci v prodejně v Českých Budějovicích, kde se vybralo přes jednu tunu zboží. Nakupující nejčastěji darovali těstoviny, mouku, cukr a konzervy. Pro řadu lidí představuje tato forma daru významnou pomoc v těžké životní či finanční situaci. „Pro organizace zabývající se pomocí lidem v nouzi je podobná sbírka velkou podporou. Potraviny jsou tou nejrychlejší a nejúčinnější pomocí, kterou mohou lidem v nouzi poskytnout,“ vysvětluje Veronika Láchová, ředitelka Federace potravinových bank.

Vybrané zboží ze sobotní akce bude rozděleno mezi více než 600 konkrétních dobročinných organizací, jsou jimi například Armáda spásy, azylové domy, oblastní charity a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *