Kategorie:
Nezařazené

Parní čistič začal uklízet ve Znojmě

Znojmo se stalo druhým městem v České republice, kde firma FCC pořídila stroj, díky kterému budou ulice a především chodníky města o poznání čistší. Jedná se o tzv. parní čistič. Od jara letošního roku parní čistič úspěšně funguje v ulicích Českých Budějovic.

Stroj na ekologickou likvidaci plevele ECLIP M funguje na principu páry a nevyužívá žádné chemikálie. Jde o jedinečnou technologii na omezení růstu plevelných rostlin, přičemž rychlost účinku je srovnatelná s chemickými přípravky, rostliny zasychají přibližně do 2 dnů. Činnost stroje je navíc šetrná k životnímu prostředí, protože horká voda zasáhne pouze vybranou rostlinu.
Přidanou hodnotou tohoto přístroje je i možnost mytí. Lokálně lze vyčistit chodníky např. od olejových skvrn, přilepených žvýkaček a jinak znečištěného povrchu. U přístroje lze nastavit teplotu 20–140 °C a tlak v rozmezí 3 až 200 barů. Důležitá je možnost použití stroje v okolí kanálových vpustí, odpadkových košů, laviček či rohů domů – všude tam, kde je úklid potřebný, ale obtížný.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *