OCEL Z AUTOMOBILŮ

Nejnovější studie Institutu pro recyklaci oceli (USA) potvrdila, že automobily zůstávají ve Spojených státech na prvních místech seznamu recyklovaných produktů. Za první tři čtvrtletí roku 1999 byl podle studie jejich recyklační poměr ocelových součástí automobilových vraků téměř 98 %, to znamená...

Nejnovější studie Institutu pro recyklaci oceli (USA) potvrdila, že automobily zůstávají ve Spojených státech na prvních místech seznamu recyklovaných produktů. Za první tři čtvrtletí roku 1999 byl podle studie jejich recyklační poměr ocelových součástí automobilových vraků téměř 98 %, to znamená že téměř věškerý materiál z oceli byl vrácen do výroby. Tato hodnota zařazuje automobily před recyklovatelné produkty podobného charakteru, jako jsou například hliníkové plechovky od nápojů.

V roce 1998 bylo z automobilů v USA recyklováno 13,2 milionu tun oceli, což představuje dostatečné množství pro výrobu dalších 12,1 milionu nových rodinných automobilů. Většina recyklované oceli je přitom používána na vysoce kvalitní ocelové plechy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *