Nová centrála skupiny KUHN našla své místo v Čestlicích u Prahy

Nová česká centrála skupiny KUHN stojí v Čestlicích u Prahy. Moderní areál, který vyrostl hned u exitu 8 dálnice D1 za necelých deset měsíců, je sídlem pražských poboček společností KUHN-BOHEMIA (výhradní prodejce stavebních strojů Komatsu v ČR) a KUHN-MT (výhradní distributor automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu). Centrála nabízí kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu, provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích a nabídky náhradních dílů.

„Po téměř 25 letech na trhu se společnost KUHN – BOHEMIA a hlavně její zákazníci dočkali důstojné vlastní centrály a pražské pobočky na velmi lukrativním a skvěle přístupném místě,“ uvedl ředitel společnosti KUHN – BOHEMIA Daniel Sys.

Stavební práce na nové centrále zahájila společnost Porr, která byla hlavním dodavatelem stavby, v polovině ledna loňského roku. Na konci prosince byla výstavba ukončena, o měsíc později si ji společnost KUHN – BOHEMIA převzala a během letošního února se kompletně přestěhovala ze svého dosavadního působiště v Praze 5 – Stodůlkách.

Středový komerčně administrativní objekt se servisní a provozní budovou z každé strany stojí na pozemku o rozloze více než 16 tisíc metrů čtverečních. Administrativní budova i obslužné haly jsou založeny na pilotech, před výstavbou bylo zapotřebí zpevnit podloží vápennou stabilizací zeminy o rozloze 6 tisíc metrů čtverečních. Nosný systém objektu tvoří železobetonový prefabrikovaný skelet. Areál má v půdorysu zhruba tvar písmene „U“. Ve středovém objektu se třemi nadzemními a jedním podzemním podlaží se nachází administrativní zázemí. Z východní strany přiléhá hala oprav a servisu stavebních strojů, ze západní pak montážní a kompletační dílna manipulační techniky.

Společnost Porr také postavila zezadu hlavní budovy samostatný přístřešek, který je ze tří stran opláštěný a slouží pro uložení věcí provozního charakteru. Nechybí ani plocha pro vystavení nabízených stavebních strojů dobře viditelná  z dálnice a samozřejmostí je i parkoviště pro zákazníky a zaměstnance. Zajímavostí je, že na pozemku se nachází studna, kterou centrála používá jako zdroj vody.

Celková investice na vybudování areálu včetně částky za pořízení pozemku dosáhla 165 milionů korun.

 

 

INFO:

Společnost KUHN – BOHEMIA a. s. je výhradním prodejcem stavebních strojů značky Komatsu, příslušenství značky FRD a nivelačních systémů Topcon v České republice. Společnost KUHN – MT s. r. o. je výhradním distributorem automobilových jeřábů značky PALFINGER a vysokozdvižných vozíků značky Mitsubishi. Obě tyto společnosti jsou součástí rakouské skupiny KUHN HOLDING, která nabízí zákazníkům spolehlivé partnerství ve stavebnictví, dopravě, ve skladových a logistických oborech a působí v řadě zemích, jako jsou Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Bosna, Slovinsko, Polsko, Švýcarsko, Německo a Rakousko. Před několika lety skupina KUHN učinila důležité strategické rozhodnutí a expandovala také v oblasti obráběcích strojů. Převzala společnost Emco Group, předního výrobce v tomto odvětví.

Skupina KUHN je aktivní ve 13 zemích a v současné době má 1402 zaměstnanců, kteří generují obrat ve výši 611 miliónů eur. Společnosti KUHN – BOHEMIA a KUHN – MT zaměstnávají v ČR dohromady 150 lidí, jejich celkový obrat dosahuje zhruba 1,4 miliardy Kč.

www.kuhnbohemia.cz  www.komatsu.cz

www.kuhn-mt.cz

 

Společnost Porr a. s. realizuje jako generální dodavatel stavby na klíč v celém spektru pozemního stavitelství včetně zajištění stavebního povolení, projektové a prováděcí dokumentace, předvýrobní přípravy, realizace díla až po kolaudaci a předání hotového díla   k užívání. Disponuje zkušeným týmem včetně konzultanta s titulem LEED Accredited Professional, díky čemuž nabízí i kompletní zpracování podkladů pro certifikaci budov.

Společnost se též zaměřuje na komplexní výstavbu i rekonstrukce dopravních a vodohospodářských staveb, inženýrských sítí a je expertem v oblasti speciálního zakládání staveb. Součástí poskytovaných služeb je projekční, inženýrská, laboratorní a poradenská činnost ve výše uvedených oborech a prodej stavebních materiálů, asfaltových směsí a litých asfaltů.

Skupina PORR symbolizuje úspěšnou mezinárodní společnost, jež má více než 145letou tradici a disponuje rozsáhlými zkušenostmi a vysokými odbornými znalostmi ve všech odvětvích stavebního průmyslu. Součástí skupiny PORR, která působí ve třinácti zemích Evropy a Blízkého východu, je více než 13 tisíc zaměstnanců.*

www.porr.cz

www.porr-group.com

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *