Kategorie:
Nezařazené

Normy EU o recyklaci baterií plní polovina zemí

Pouze necelá polovina členských zemí plní normy Evropské unie, které jim ukládají odevzdat k recyklaci minimálně 45 procent baterií v oběhu. Česká republika ale patří mezi ty poctivé: drží mezi zhruba desítkou zemí, které normu plní.

V loňském roce bylo u nás odevzdáno 1681 tun baterií, což je 46 procent z celkového množství uvedeného na trh.  Uvedla to organizace Ecobat, zajišťující zpětný odběr baterií.  V třídění a recyklaci baterií je dlouhodobě na špičce Belgie, kde se vytřídí 70 procent baterií. Tam má ovšem sběr baterií výraznou podporu v legislativě a povinnosti dovozců baterií výrazně finančně přispívat na recyklaci, upozornil  jednatel společnosti Ecobat Petr Kratochvíl.

Význam recyklace stoupá i proto, že se v posledních sedmi letech zvýšila spotřeba baterií přibližně o pětinu a dramaticky roste využívání lithiových baterií, na které není současný recyklační průmysl není připraven. Jejich sběr i recyklace musí probíhat za zvýšených bezpečnostních opatření vzhledem  k výbušnosti a hořlavosti lithia.*

Komentáře ke článku 2

  • Ashwin Kumar

    I never ever think that their is any Board game that allows to play without download in my particular device. But this free yahtzee games is different and any interested player can play without any condition with Just a single click over their Homepage. This one also most popular in all over the world. I also like this single player puzzle game. Thanks to this post comment.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *