Jihlava: o referendu už pochybují i ti, co ho vyvolali

Mělo by stát asi 1,5 milionu korun, i samotní iniciátoři jej považují za zastaralé, zastupitelé o něm nikdy neměli možnost rozhodovat. To platí o více než rok starém návrhu referenda o městské odpadové politice, které by se z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) prozatím mělo v Jihlavě uskutečnit příští podzim.

„Postupem soudů bylo městu uloženo uspořádat referendum, o jehož smyslu panují důvodné pochyby, a to bez toho, aby se k němu mohli vyjádřit zastupitelé, reprezentující vůli jeho obyvatel,“ říká vedoucí správního odboru Jan Vystrčil. Zastupitelstvo už jednou došlo k závěru, že názoru soudců NSS ustoupí, avšak někteří zastupitelé v uplynulých týdnech vážnost situace přehodnotili a chtějí celou záležitost ještě jednou projednat.

Radnice proto na čtvrtek 22. října svolává mimořádné jednání zastupitelstva k otázce podání ústavní stížnosti, která ještě může zbytečné referendum zastavit. Termín jednání je dán zákonnou lhůtou, v níž je možné obrátit se na ústavní soud. Součástí stížnosti by měl být i požadavek na přiznání tzv. odkladného účinku, který by konání nesmyslného referenda pozastavil do doby rozhodnutí soudu.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *