Co se děje na skládce

Informace z internetu Hlavní částí odpadového serveru Národního projektu využívání odpadů www.skladka.cz je odpadová burza neboli možnost bezplatné nabídky a poptávky odpadů. Nabídka odpadů je uvedena samostatně pod odkazem Nabízené odpady. V horní části stránky je umístěn filtr pro zobrazování,...

Informace z internetu

Hlavní částí odpadového serveru Národního projektu využívání odpadů www.skladka.cz je odpadová burza neboli možnost bezplatné nabídky a poptávky odpadů.

Nabídka odpadů je uvedena samostatně pod odkazem Nabízené odpady. V horní části stránky je umístěn filtr pro zobrazování, kterým lze nabízené odpady třídit podle druhu odpadu, kraje a okresu, v němž původce odpad nabízí (z důvodu přepravních vzdáleností).

Samotná nabídka odpadů obsahuje následující údaje: Kód, název a množství odpadu, okres, kde je nabízen, nabízející firma (včetně kontaktů a přehledu všech jejích nabízených odpadů) a poznámka původce např. s podrobnějším popisem odpadu a podmínkami odběru. Odpady jsou vždy řazeny podle data zadání do databáze.

Poptávka je uvedena samostatně pod odkazem Poptávka po odpadech a její řešení je prakticky shodné s nabídkou.

Pro zjednodušení je v sekci Odpady zařazen odkaz na Katalog odpadů, pomocí kterého může uživatel vyhledávat poptávaný či nabízený odpad zadáním části názvu nebo kódu odpadu, případně procházet katalog v členění dle skupin a podskupin odpadů. Dále jsou v sekci Odpady zařazeny odkazy Firmy nabízející odpady a Firmy poptávající odpady, které zobrazí seznam všech subjektů nabízejících či poptávajících odpady. Po kliknutí na konkrétní firmu se zobrazí údaje o ní včetně její kompletní poptávky či nabídky.

Objednání možnosti poptávat a nabízet odpady lze provést jednoduchým způsobem: vyplněním objednávkového formuláře, který naleznete v sekci O skládce/Objednávkový formulář. Na základě vyplnění a odeslání objednávky (e-mailem po stisknutí tlačítka Odeslat) obdrží zájemce obratem přístupové jméno a heslo, na jejichž základě může spravovat svá data na našem serveru, a to prostřednictvím sekce Administrace.

Po zadání jména a hesla se zobrazí formulář, ve kterém může uživatel měnit údaje o své firmě, a především přidávat a odebírat nabízené či poptávané odpady v reálném čase, což zajišťuje aktuálnost dat zobrazovaných dalším uživatelům.

Dohoda o konkrétních transakcích (odkup/prodej odpadů) je ponechána zcela na vůli zúčastněných stran (návštěvník serveru, firma nabízející či poptávající odpad)a s využitím emailové pošty může trvat pouhých několik minut.

Pro původce i zpracovatele odpadů bude jistě zajímavé i to, že si mohou z ohlasů na jimi zveřejněné odpady vybírat cenově nejvýhodnější nabídku.

Příště vás budeme podrobněji informovat o možnosti nabídky a vyhledávání služeb z oboru odpadového hospodářství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *