41. ročník EKOFILMU nabídne více než světové filmy

Píseň moře, Samara, Landfill Harmonic, Gorily v mlze, Muž, který sázel stromy - to jsou jen některé filmy, které budou diváci moci spatřit na letošním EKOFILMU (Brno 3.–5. 12.).

Na základě spolupráce se Student Agency poprvé nabízíme cestujícím RegioJet festivalovou ochutnávku – kolekci devíti filmů. Diváci tak mohou exkluzivně zhlédnout čtveřici dříve již oceněných filmů: Uhlíkoví podvodníci (Dánsko 2013), Dunaj – Evropský Amazon, les, povodně a mráz (Rakousko 2012), Stopy války (Německo 2013), Vy už tady nebudete – ale my stále ano! (Německo 2012). Vedle toho se ale mohou těšit i na pětici filmů přihlášených do letošní mezinárodní soutěže: Na Mars (ČR 2014), Amchi (Turecko/Indie 2013), Učitel (Rusko 2014), Rovnováha (Itálie 2014) a Castillo a sumec (Brazílie 2014). Také mohou dát hlas filmu, který je zaujal nejvíce v rámci akce FILM JUKE BOX v kině ART. Filmy s největším počtem hlasů budou uvedeny na festivalu EKOFILM 2015 a jeden z hlasujících odměněn dárkovými předměty Ekofilmu a partnerů.

41. ročník MFF EKOFILM se ale ponese nejen ve znamení premiérových uvedení filmů s environmentální tematikou a ochranou kulturního a přírodního dědictví, úplně novou dramaturgií, ale navštíví ho také celá řada významných osobností – porotci naší mezinárodní soutěže John Zerzan, Alice Parman, Francesco Aber, Johan W. Jongpier či Thomas Toiven. Besedovat návštěvníci budou s Václavem Bělohradským, Laco Mikem (prezident festivalu), Hanou Liborovu a dalšími. Těšit se mohou také na ekotrh či koncert J. Stivína.

Bohatý filmový program bude letos doplněn řadou výstav – Nová Guinea, cestovatele Rudolfa Švaříčka, která začíná v prostorách sálu B. Bakaly již 24. 11., Brána recyklace, kterou dodal partner EKOFILMU společnost EKO-KOM, výstavy Ministerstva životního prostředí Moje magické místo a Národní parky a v neposlední řadě tematickou výstavu Odpady jsou zdroje, kterou zapůjčil hlavní partner EKOFILMU, společnost SITA.*

Komentáře ke článku 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *